ALPET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ALİ MURAT YEŞİLYURT GETİRİLDİ

ALPET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ALİ MURAT YEŞİLYURT GETİRİLDİ

03 Kasım 2016

Altınbaş Holding’in akaryakıt dağıtım sektöründeki iştiraki Alpet Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Ali Murat Yeşilyurt oldu. Alpet'ten yapılan açıklamada, şirketin Ali Murat Yeşilyurt liderliğinde uluslararası standartlarla donatılmış depolama tesisleri ve modern istasyonlarıyla istikrarlı büyümesini sürdüreceği belirtildi.

ALPET KIBRIS’I LİDERLİĞE TAŞIDI

 36 yaşındaki Ali Murat Yeşilyurt, Near East University İngilizce Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra ODTÜ'de Sürdürülebilir Enerji Sistemleri üzerine Yüksek Lisans yaptı. Ali Murat Yeşilyurt iş hayatına Şekerbank’ta Hazine ve Fon Yönetimi Yetkilisi olarak başladı. Ardından Creditwest Bank pazarlama bölümünde görev yaptı. Ali Murat Yeşilyurt, Alpet Kıbrıs Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra Genel Müdür olarak çalışmalarına devam ediyordu. Ali Murat Yeşilyurt, Ekim 2016 itibariyle Alpet Kıbrıs ve Alpet Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam edecek.

Ayrıca 2015'te Amerika’nın Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen yarışmada iş dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Stevie Ödülü’nü Alpet aracılığı ile Kıbrıs’a ilk kez kazandırdı ve uluslararası arenada Alpet’in ve ülkenin tanıtımına katkıda bulundu. Aynı zamanda ekonomist olan Ali Murat Yeşilyurt, ekibi ve  iş ortaklarıyla Kıbrıs'ta havacılıkta Air Alpet’i ve denizcilikte Air Marine'i zirveye taşıdı, tam donanımlı LPG tesisi kurarak Alpet’in enerji alanında daha da büyümesini sağladı. Ortadoğu'da ilk kez enerji ihtiyacını güneşten sağlayan solar istasyon kurarak çevreye duyarlılık konusuna dikkat çekti. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Ali Murat Yeşilyurt iyi derecede İngilizce biliyor.‎ 

Türkiye genelinde 400 istasyonu ile faaliyet gösteren Alpet Türkiye, yaygın bayi ağı ile 15 yılı aşkın süredir Türkiye'nin enerjisi için çalışıyor.