ANTALYA TİCARET ODASI VE PÜİS İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANTALYA TİCARET ODASI VE PÜİS İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12 Temmuz 2019

Antalya Ticaret Odası ve Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası işbirliğinde gerçekleştirilen Akaryakıt Bayileri İstişare Toplantısı 11 Temmuz 2019 tarihinde Antalya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.

PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Ticaret Odası Akaryakıt 14. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Ali Çakırer, PÜİS Antalya Şube Başkanı Mücahit Turgut, PÜİS Yüksek Konsey Üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz, Akaryakıt Komitesi üyeleri akaryakıt bayileri katıldı.

Bayilerin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, kısa bir süre önce EPDK tarafından hazırlanan ve görüşe açılan “Akaryakıt ve LPG Piyasalarında Uygulanan Promosyonlar Hakkında Karar Taslağı” ile “Dağıtıcı ve Bayi Marjlarının Paylaşımına İlişkin Kurul Kararı Taslağı” ayrıntılı bir şekilde incelenerek taslaklara ilişkin görüş ve öneriler oluşturuldu.

ANTALYA ŞUBESİ ÜÇ BAYİYİ PÜİS AİLESİNE KATTI

PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Çakırer ile PÜİS Antalya Şube Başkanı Mücahit Turgut 11 Temmuz 2019 tarihinde Antalya’da faaliyet gösteren bayilere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Bu ziyaretlerde Ahmet Metin (Osman Alp Metin Petrol), Fırat Çelik (Veysi Çelik Petrol) ve Zafer Kepez’i (Kepezler Petrol) üye yaparak PÜİS ailesine katan Mehmet Ali Çakırer ve Mücahit Turgut her üç bayiye de “BU İSTASYON PÜİS ÜYESİDİR” levhası takdim ettiler.