BASIN AÇIKLAMASI

  BASIN AÇIKLAMASI

22 Nisan 2021

Sektörümüzün en önemli sorunlarından biri olan kayıt dışılığın engellenmesi için çok önemli tedbirlerin yer aldığı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek kabul edilmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Bu düzenlemeler ışığında, sektörümüzün illegal uygulamalardan daha da arınarak güvenli bir rekabet ortamında çalışıp ülke ekonomimize çok daha büyük katkılar sunacağının inancı içindeyiz.

Kanun teklifindeki bazı maddelerin belli bölümlerinin düzeltilmesi için yaptığımız itirazlarımızla ilgili olarak da bazı milletvekillerimiz bu itirazlarımıza ilişkin gerekçe ve önerilerimizi TBMM Genel Kurulu’na iletilecekleri sözünü vermişlerdir.

Kanun teklifinin bu önerilerimizin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşmasının 13.000 bayi adına en büyük temennimiz olduğunu belirtir, başta AK Parti Konya Milletvekili Sayın Ziya Altunyaldız olmak üzere teklifin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

 

                              Saygılarımızla,

 

  İmran Okumuş                                    Ferruh Temel Zülfikar                             

PÜİS Genel Başkanı                            TABGİS Genel Başkanı