ÇİFTÇİLERE MAZOT DESTEĞİ ÖDEMELERİNE BAŞLANIYOR

ÇİFTÇİLERE MAZOT DESTEĞİ ÖDEMELERİNE BAŞLANIYOR

24 Şubat 2017

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2017 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren üreticilere toplam 2 milyar 118 milyon liralık ödeme yapılacağını bildirdi. Ödemeler kapsamında çiftçilere toplam 722,7 milyon liralık mazot desteği verilecek.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2017 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren üreticilere toplam 2 milyar 118 milyon liralık ödeme yapılacağını bildirdi. Ödemeler kapsamında çiftçilere toplam 722,7 milyon liralık mazot desteği verilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, yazılı açıklamasında, 1 Ocak 2017 tarihinden bugüne kadar yapılan ödemeler de dahil edildiğinde üreticilere ödenen toplam destek tutarının 2,8 milyar lirayı bulacağını ifade etti. 

Ödemeler kapsamında mazot desteği için 722,7 milyon lira verileceğine dikkati çeken Bakan Çelik, gübre desteği için 877 milyon lira, hububat ve bakliyat desteği için 197 milyon lira, yem bitkileri desteği için 240 milyon lira, hayvan hastalıkları tazminatı için 10 milyon lira, hayvan gen kaynakları için 7 milyon lira, sertifikalı tohum kullanım desteği için 57 milyon lira, sertifikalı fidan kullanım desteği için 3 milyon lira ve lisanslı depoculuk desteği için 4 milyon lira olmak üzere toplam 2 milyar 118 milyon liralık hibe desteği verileceğini kaydetti.

Bakan Faruk Çelik, destek ödemelerinin bugün saat 18.00'dan sonra üreticilerin hesaplarına aktarılacağını ve TC kimlik numarasının son hanesine göre gelecek hafta devam edeceğini ifade etti.