EPDK’NIN LİSANS KARARLARI RESMİ GAZETE’TE YAYIMLANDI

EPDK’NIN LİSANS KARARLARI RESMİ GAZETE’TE YAYIMLANDI

10 Kasım 2017

EPDK’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararlara göre, petrol piyasasında 7 şirkete lisans verilirken, 4 şirketin lisansı iptal edildi. LPG piyasasında ise 1 şirkete lisans verildi.

Buna göre, petrol piyasasında, Life Petrolcülük Anonim Şirketi, Ecopet Akaryakıt Ürünleri Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, AHD Group Petrolcülük Anonim Şirketi’ne dağıtıcı lisansı verildi. Rabs Oil Geri Dönüşüm Kimya İnşaat Nakliye Turizm Gıda Tarım Hayvancılık Temizlik İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Tunca Atık Yağ Geri Dönüşüm Kimya Petrol Ürünleri Nakliyat İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Genkim Genel Endüstriyel Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne madeni yağ lisansı tahsis edildi. EAB Uluslararası Havacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ihrakiye teslimi lisansı verildi.

Süper Akaryakıt Dağıtım Ticaret Anonim Şirketi’nin DAĞ/4217-3/31946 numaralı dağıtıcı lisansı, Genkim Genel Endüstriyel Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin MYĞ/3762-2/30780 numaralı, Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi’nin MYĞ/7057-2/38487 numaralı ve Fulex Petro Kimya İthalat İhracat Sanayi Limited Şirketi’nin MYĞ/5900-1/36303 numaralı madeni yağ lisansı sona erdirildi.

LPG piyasasında, Milligaz Akaryakıt LPG Dağıtım Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne LPG dağıtıcı lisansı tahsis edildi.