GENEL BAŞKAN OKUMUŞ’TAN 2005 YILI ÖNCESİ İSTASYONLARDA KURULACAK LPG İÇİN KİLOMETRE TAHDİDİ MUAFİYETİ TALEBİ

GENEL BAŞKAN OKUMUŞ’TAN 2005 YILI ÖNCESİ İSTASYONLARDA KURULACAK LPG İÇİN KİLOMETRE TAHDİDİ MUAFİYETİ TALEBİ

25 Şubat 2020

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, 2005 yılı öncesinde faaliyet olan ve lisansı bulunan akaryakıt istasyonlarına LPG ünitesi eklenmesi halinde kilometre tahdidinden muaf tutulması için kanun değişikliği talebini iletmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Enerji Komisyonu Üyesi Fuat Köktaş’ı ziyaret etti.

OKUMUŞ: KİLOMETRE TAHDİDİ BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Genel Başkan Okumuş ziyarette ayrıca Petrol ve LPG piyasaları kanunlarında şehir içi yollarda 1 kilometre, şehirlerarası yollarda 10 kilometre olarak düzenlenen kilometre tahdidinin korunması gerektiğini ifade ederek, “Kilometre tahdidi Sendikamızın ve bayilerin kırmızı çizgisi. Kanunda var olan mesafeler korunmalı” dedi.

KÖKTAŞ: “SEKTÖRÜN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA DAİMA SEKTÖRÜN YANINDAYIM”

Sektörün sorunlarının çözümü için her zaman destek vereceğini söyleyen TBMM Enerji Komisyonu Üyesi ve Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “Sektörün sorunlarının çözümü noktasında daima sektörün yanındayım. Kapım her zaman sektöre açık” dedi.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, TBMM Enerji Komisyonu Üyesi Fuat Köktaş’a ve ziyaret ettiği diğer milletvekillerine desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.