GENEL BAŞKAN OKUMUŞ’TAN EPDK’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

GENEL BAŞKAN OKUMUŞ’TAN EPDK’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

20 Mart 2019

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, EPDK yöneticilerine bir dizi ziyaret gerçekleştirerek petrol ve LPG sektörüne uyarı mekanizmasının getirilmesi gibi bir takım köklü düzenlemelerin yasalaşması konusunda EPDK’nın gösterdiği hassas yaklaşımlarından dolayı bayiler adına teşekkürlerini iletti.

Bugün EPDK Başkan Yardımcısı Hamdi Bildirici, EPDK Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, EPDK Petrol Piyasası Dairesi Başkanı Abdullah İnce ve EPDK LPG Dairesi Başkanı Muhammed Demir’i ziyaret eden Genel Başkan Okumuş, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun TBMM’deki görüşmeleri sırasında EPDK’nın sektör ve bayi lehine olacak düzenlemelerin yasalaşması konusunda gösterdikleri hassasiyetlerden dolayı şükranlarını sundu.

Genel Başkan İmran Okumuş ziyaretlerde, EPDK’nın Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununa istinaden çıkarılacak ikincil mevzuatta da aynı yaklaşımı göstereceğine inandığını söyleyerek, “EPDK’nın uzun zamandır dile getirdiğimiz sorunların çözümüne yönelik ikincil mevzuat düzenlemelerini en kısa sürede sonuçlandıracağına ve binlerce bayinin mağduriyetinin gidereceğine yürekten inanıyorum. EPDK’nın sektör ve bayi lehine yaptığı çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyoruz. Başta EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz olmak üzere, Sayın Kurul Üyelerine, Sayın Daire Başkanlarına ve emeği geçen tüm EPDK çalışanlarına şahsım, teşkilatım ve bayiler adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.