PETROLEUM İSTANBUL BASIN TOPLANTISI YAPILDI

 PETROLEUM İSTANBUL BASIN TOPLANTISI YAPILDI

08 Mart 2017

Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarı olan Petroleum Istanbul Fuarı 30 Mart - 2 Nisan 2017 tarihleri arasında yerli ve yabancı yüzlerce dev markayı, binlerce ziyaretçiyle buluşturacak.

Bu büyük buluşma öncesi, fuara ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı, petrol ve LPG piyasasına ilişkin son gelişmelerin paylaşıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya;  Enerji Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu, Enerji Fuarcılık A.Ş. CEO'su Mustafa Akıncı, PÜİS Başkanı İmran Okumuş ve TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar katıldı.

"PETROLEUM SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRİYOR"

Toplantını açılış konuşmasını yapan Enerji Fuarcılık A.Ş.  CEO'su Mustafa Akıncı, Türkiye'de yaklaşık olarak 14 bin civarında bayinin olduğunu belirterek, " Petroleum Istanbul bayilerin ve sektörün çok büyük bir çoğunluğunun bir araya geldiği büyük bir organizasyon" diye konuştu.

"PETROLEUM İSTANBUL PİYASANIN BİR YANSIMASIDIR"

Toplantıda bir konuşma yapan Enerji Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu ise; Petroleum Istanbul'un kuruluşundan bu yana TABGİS ve PÜİS'in büyük desteğini gördüğünü ifade etti. Komsuoğlu şunları kaydetti; " Ailemizin büyük buluşması tabiri Petroleum Istanbul'dan çıkmıştır. Petroleum Istanbul, piyasanın bir yansımasıdır. Akaryakıt piyasasının; rekabetçi olmasında Petroleum Istanbul'un büyük katkısı olmuştur"

"PETROLEUM İSTANBUL'DAKİ PAYLAŞIMLAR ÇOK ÖNEMLİ"

Toplantıda Petroleum Istanbul Fuarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan PÜİS Başkanı İmran Okumuş, Petroleum Istanbul'daki paylaşımların çok önemli olduğunu belirterek, " Sadece Petroleum değil, enerji zirveleri de sektörü bir araya getiren önemli organizasyonlar" ifadesini kullandı.

"FUARI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar da; fuarın sektör için çok önemli olduğunu belirterek, " Biz de bu ailenin bir üyesi olarak bu fuarı destekliyor ve açılmasını da dört gözle bekliyoruz" diye konuştu.