PÜİS BATI AKDENİZ’DEKİ BAYİLERLE TOPLANDI

PÜİS BATI AKDENİZ’DEKİ BAYİLERLE TOPLANDI

09 Ekim 2019

PÜİS’in, Batı Akdeniz’deki bayilerle gerçekleştirdiği toplantıda bayilerin gündemindeki konular masaya yatırıldı.   

Antalya Kumluca Ticaret Odasında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Başkan İmran Okumuş, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çakırer, PÜİS Yüksek Konsey Üyesi ve TOBB Petrol Meclisi Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz, PÜİS Disiplin Kurulu Başkanı Metin Küstür, PÜİS Antalya Şubesi Başkanı Mücahit Turgut, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Akaryakıt Komitesi Başkanı Turgut Acar ve çok sayıda bayinin katıldığı toplantıda Genel Başkan İmran Okumuş, bayilerin sorunlarına ilişkin PÜİS’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

EPDK’nın kar payı bölüşümü ve finansal promosyonlara ilişkin kararlarının içeriği konusunda bayilere bilgi veren Genel Başkan İmran Okumuş, bundan sonraki süreçte de bayilerin hakkını çalanlara müsaade etmeyeceklerini ifade ederek şunları söyledi: “Her zaman adaletten ve dürüst ticaretten yana olduk. Temsil ettiğimiz bayilerin haklarını sonuna kadar savunduk ve çok şükür başarılı da olduk. Bu kararlar sektörümüz ve bayilerimiz için bir milattır. Bayileri yok sayan bir anlayışın doğru olmadığını herkese gösterdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Akaryakıt piyasasındaki haksız fiyat rekabetine de dikkat çeken İmran Okumuş, “Sektörümüzde rafineri çıkış fiyatının bile altındaki fiyatlarla satış yapanlar bir yandan devletin vergisini çalarken, öbür yandan dürüst ticaret yapan bayilerin ticaretini bitiriyorlar. PÜİS olarak vergi hırsızlarının bu piyasadan silinmesi için yoğun bir mücadele veriyoruz. İnanıyorum ki en kısa zamanda bu sorun da çözülecek ve ülkemizin ve sektörümüzün geleceğini çalmaya çalışanların sonu gelecektir” dedi.  Genel Başkan Okumuş, daha sonra soru cevap bölümünde bayilerin sorularını yanıtladı.

Toplantıda konuşan PÜİS Yüksek Konseyi Üyesi ve TOBB Petrol Meclisi Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz, birlik ve beraberlik mesajı verirken, PÜİS Antalya Şube Başkanı Mücahit Turgut ise bayilerin PÜİS çatısı altında toplanmasının önemine vurgu yaptı.