PÜİS GENEL BAŞKANI İMRAN OKUMUŞ, AZERBAYCANLI YANGIN MÜDAHALE EKİBİNİ AĞIRLADI

PÜİS GENEL BAŞKANI İMRAN OKUMUŞ, AZERBAYCANLI YANGIN MÜDAHALE EKİBİNİ AĞIRLADI

17 Ağustos 2021

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, Türkiye'nin farklı noktalarında 14 gün süren orman yangınlarıyla yürütülen mücadeleye destek veren Azerbaycan ekiplerini dönüş yolunda kendi tesislerinde misafir etti. Yangınla kahramanca mücadele sergileyen Azerbaycanlı ekip üyelerini tek tek karşılayan Okumuş, Türkiye’nin kardeş ülkesinden gelen bu anlamlı desteği asla unutmayacaklarını ifade etti.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde eş zamanlı başlayan ve 14 gün süren orman yangınları yoğun bir çalışmayla söndürüldü. Azerbaycan da yangınlarla mücadelede Türkiye’nin en büyük destekçilerinden oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, orman yangınlarının söndürülmesi ve kontrol altına alınmasına destek olması amacıyla derhal Türkiye'ye 100’ü itfaiye eri olmak üzere 500 kişilik bir ekip gönderdi. 14 günlük yoğun mücadelelerini başarıyla tamamlayan ve yurtlarına dönmek üzere yola çıkan Azerbaycanlı yangın müdahale ekibini PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, Samsun-Terme’de bulunan tesislerinde ağırladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan PÜİS Genel Başkanı Okumuş, duygularını şöyle ifade etti: “Yaşadığımız bu üzücü yangın felaketi Azerbaycan ile iki devlet bir millet olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Yangınların başladığı ilk günden itibaren hızlıca ülkemize gelen Azerbaycanlı kardeşlerimiz bu yangıların söndürülmesi için canla başla mücadele ettiler. Onları tesislerimde ağırlamak, onlarla sohbet etmek benim için çok büyük bir onur oldu. Bu vesileyle ülkem adına, vatandaşlarımız adına kendilerine bir kez daha sonsuz şükranlarımızı sunarım. Bu desteklerini asla unutmayacağız.”