PÜİS GENEL BAŞKANI İMRAN OKUMUŞ'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

PÜİS GENEL BAŞKANI İMRAN OKUMUŞ'TAN 15 TEMMUZ MESAJI

14 Temmuz 2017

PÜİS GENEL BAŞKANI OKUMUŞ; '15 TEMMUZ'DA MİLLETİMİZ BİR DESTAN YAZDI"

15 Temmuz, milletimizin alçak ve hain silahlı darbe girişimine karşı, ülkemizin geleceğini, birliğini ve beraberliğini korumak için canı pahasına göğsünü siper ettiği, hainleri bozguna uğrattığı gündür.

15 Temmuz, milletimizin, tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına imanı, inancı ve yüreğiyle dikilerek karanlık bir geceyi aydınlığa dönüştürdüğü gündür.

15 Temmuz, tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz gündür.

 Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi ülkemizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk etmedi. O gece iman gücümüz, millet olmanın inancı ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Başta başkomutan olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin iradesi, güvenlik güçlerimizin özverili, üstün mücadelesi ve milletimizin sağduyusu sonucunda bu hain grup emellerine ulaşamadı. Bundan sonra da hiçbir güç Yüce Milletimizin iradesine ve demokrasimize kast edemeyecektir. Türk milleti büyük ve asil bir millettir ve bu sınavı da yüzünün akıya kazandı. Türk milleti 15 Temmuz gecesi bir destan yazdı.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ülkemizin geleceği için canlarını veren şehitlerimize, güvenlik güçlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

Ülkemizin tüm kurumları ve sivil toplum örgütleri birlik ve beraberlik içinde milletimizin iradesine ve demokrasimize sahip çıkmayı sürdürmelidir. PÜİS olarak 15 Temmuz 2016 gecesi olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hiçbir güç Yüce Milletimizin iradesine ve demokrasimize kast edemeyecektir.”

Saygılarımızla,

PÜİS Genel Başkanı

İmran Okumuş