PÜİS GENEL BAŞKANI OKUMUŞ: GÜN MİLLETİMİZİN İRADESİNE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

PÜİS GENEL BAŞKANI OKUMUŞ: GÜN MİLLETİMİZİN İRADESİNE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

16 Temmuz 2016

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş milletin iradesine ve demokrasiye kast etmek isteyen hain grubu şiddetle kınadığını ve lanetlediğini belirterek bir basın açıklaması yaptı. Genel Başkan Okumuş açıklamasında şunları söyledi:

“Dün gece ihanet içinde gözü dönmüş hain bir grup Ülkemize, milletimize, demokrasimize ve cumhuriyetimize kast etmek istemiştir. Hükümetimizin iradesi, güvenlik güçlerimizin özverili üstün mücadelesi ve milletimizin sağduyusu sonucunda bu hain grup emellerine ulaşamamıştır. Asla da ulaşamayacaklardır. Yüce Türk Milleti, sandıkta ortaya koyduğu iradesine ve demokrasiye sahip çıkmıştır. PÜİS olarak devletimize, milletimize ve halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu hain grubun hain emellerini engellemek için canını veren güvenlik güçlerimize ve çatışmalarda hayatını kaybeden vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Demokrasiye müdahale hiçbir şekilde kabul edilemez. Ülkemizin tüm kurumları ve sivil toplum örgütleri olarak birlik ve beraberlik içinde milletimizin iradesine ve demokrasimize sahip çıkmalıyız. PÜİS olarak dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Milletin iradesine ve demokrasiye olan bağlılığımız en üst düzeydedir.”

ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE BUGÜN TBMM’DE OLACAĞIZ

PÜİS Genel Başkanı Okumuş, Milli İradeye ve Demokrasiye olan bağlılıklarını göstermek için üyeleriyle birlikte bugün TBMM’ye gideceklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Üyemiz olan akaryakıt ve LPG bayileriyle birlikte bugün saat 16.00’da toplanıp, elimizde Türk bayraklarıyla birlikte Milletimizin iradesine ve demokrasimize kast etmek isteyen hain gruba olan tepkimizi ve demokrasiye olan bağlılığımızı göstermek için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gideceğiz. Hiçbir güç Yüce Milletimizin iradesine ve demokrasimize kast edemeyecektir. Gün, milletimizin iradesine ve demokrasiye sahip çıkma günüdür.”