OKUMUŞ: “MAZLUM VE MAĞDURLARA SAHİP ÇIKAN, HAKSIZLIĞA ASLA İZİN VERMEYEN CUMHURBAŞKANIMIZDAN BİZE DE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

OKUMUŞ: “MAZLUM VE MAĞDURLARA SAHİP ÇIKAN, HAKSIZLIĞA ASLA İZİN VERMEYEN CUMHURBAŞKANIMIZDAN BİZE DE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

18 Mart 2021

EPDK’nın akaryakıt sektörüne yönelik aldığı Tavan Fiyat kararına ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş: “Mazlumların ve mağdurların daima yanında olan, haksızlığa asla izin vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın sektörümüze de sahip çıkmasını istiyoruz. Bu yanlış kararın düzeltilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın devreye girmesini istirham ediyoruz” dedi.

TAVAN DEĞİL, TABAN FİYAT UYGULANMASINI İSTİYORUZ

Bayi camiası olarak tavan değil, taban fiyata ihtiyaç olduğunu defalarca dile getirdiklerini ifade eden Okumuş, “Yıllardır vergi kaçakçılığı ile devlet hazinesini soyanları defalarca ilgililere anlattık. Özellikle de EPDK’ya anlattık. ‘Fatura ticaretiyle hem devletin hazinesi soyuluyor hem de çocuklarımızın torunlarımızın geleceği çalınıyor. Lütfen buna dur deyin, bu sektörün tavana değil tabana ihtiyacı var’ diye defalarca rica ettik.  Bizler tavan fiyat yerine taban fiyat beklerken, gecesini gündüzüne katarak hizmet veren bu sektör teşekkür beklerken dolandırıcılıkla itham edildik ve cezalandırıldık. Biz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu kadar özveriyle çalışan bir sektörün dolandırıcılıkla suçlanması ne kadar doğrudur bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 2 ay sürmeden bu karar sonlandırılmasını, bu sektöre zarar veren, suç işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

KARLARIMIZ ENFLASYON ORANINDA ARTTIRILMALI

Bayilerin zaten düşük olan karlarının pandemi sürecinde daha da azaldığını ifade eden Genel Başkan Okumuş, “Pandemi sürecinde diğer tüm sektörlerde olduğu gibi akaryakıt sektöründe de çok ciddi satış kayıpları yaşandı. Sektörümüzde yaklaşık yüzde 30’luk bir ciro kaybı oldu. Öte yandan giderlerimiz enflasyon oranında artarken, gelirlerimiz sabit kadı. O nedenle karlarımızın enflasyon oranında arttırılması adil olacaktır” dedi.

PÜİS GENEL MERKEZİ