PÜİS GENEL BAŞKANI OKUMUŞ; VATANSEVER BİR TOPLULUK OLAN AKARYAKIT BAYİLERİNİN İÇİNDEKİ BİRKAÇ HAİN TEMİZLENECEKTİR.

PÜİS GENEL BAŞKANI OKUMUŞ; VATANSEVER BİR TOPLULUK OLAN AKARYAKIT BAYİLERİNİN İÇİNDEKİ BİRKAÇ HAİN TEMİZLENECEKTİR.

23 Temmuz 2016

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş; 15 Temmuz 2016 gecesi bazı akaryakıt istasyonlarında yakıt almaya gelen vatandaşlarımıza yakıt vermemek veya fahiş fiyatla yakıt vermeye teşebbüs etmek ya da istasyon kapatmak gibi olumsuz uygulamalar meydana gelmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Genel Başkan Okumuş bu açıklamasında şunları söyledi.

“Akaryakıt bayileri vatanseverlerin bir araya geldiği bir topluluktur. Ancak, her sektörde olduğu gibi ne yazık ki sektörümüzde de küçük ölçekli de olsa bazı hainler bulunmaktadır. Nitekim milletin iradesine ve demokrasiye kast etmek isteyen hain Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe yapmaya kalkışmasının akabinde bazı akaryakıt istasyonlarının kapatıldığı, bazılarının ise vatandaşlarımıza yakıt vermemek veya fahiş fiyatla yakıt satmak gibi kabul edilmesi mümkün olmayan uygulamalar yaptıkları öğrenilmiştir.

Bilindiği gibi hain kalkışmanın başladığı ilk anlarda Genel Başkan olarak tüm teşkilatımıza bir talimat göndererek “Yakıt almak için gelen vatandaşlarımıza, emniyet güçlerine kesintisiz akaryakıt verilerek hiçbir şekilde yakıt ikmalinin aksatılmaması ve hiçbir istasyonun kapatılmaması gerektiğini” bildirmiştim.

Buna rağmen kabulü mümkün olmayan bu olumsuz ve ne yazık ki hain yola başvuranların olduğu görülmüştür. Buna teşebbüs edenlerin tespit edilmesi, tespit edilenler hakkında derhal sendikal ve yasal işlemlerin başlatılması ve sendikamız üyeliklerinin sonlandırılmasını teminen Genel Merkezimize bilgi verilmesi için başta yetkili kurullarımız ve Şube Başkanlıklarımız olmak üzere ülke genelindeki tüm teşkilatımıza gerekli talimat verilmiştir. Şu ana kadar olumsuzlukları tespit edilenlerin üyelikleri ise derhal sonlandırılmış olup hainlerin tespiti için araştırmalarımız tüm hızı ile devam etmektedir.”