PÜİS HEYETİ, EPDK’YA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

PÜİS HEYETİ, EPDK’YA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

11 Eylül 2018

Bayilerin gündeminde bulunan sorunları ilgili bakanlıklara taşımaya hazırlanan PÜİS, bu sorunları istişare etmek amacıyla EPDK’ya bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 

Genel Başkan İmran Okumuş başkanlığında Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan PÜİS Heyeti bugün EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, EPDK Kurul Üyesi Dr. Muhammed Mustafa İzgeç, EPDK Denetim Dairesi Başkanı Yılmaz Tamer, EPDK Petrol Piyasası Dairesi Abdullah İnce ve EPDK LPG Piyasası Dairesi Başkanı Muhammed Demir’i ziyaret etti.

Ziyarette kar marjları, nakliye ücretleri, idari para cezaları, taşıt tanıma sistemi ile yapılan satışlar, maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışların yarattığı haksız ve yıkıcı rekabet, otomasyon katkı ve bakım bedeli, kredi kartı komisyonları, sorumlu müdür uygulaması, finansal promosyonlar, intifa hakkı terkin harcı, dağıtım şirketi kurma şartları, akaryakıt üzerinden yapılan vergi kaçakçılığı, petrol ve LPG piyasası kanunlarının revizyonu konuları masaya yatırılarak istişare edildi.

Sorunların çözümü için ziyaretlerini sürdürecek olan PÜİS, EPDK nezdinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde yapılan istişareleri ilgili bakanlıklarla paylaşacak.