PÜİS:

PÜİS: "SORUMLU MÜDÜR UYGULAMASI KALDIRILSIN"

27 Kasım 2017

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş başkanlığındaki PÜİS Heyeti, EPDK Kurul Üyesi İbrahim Tan’ı ziyaret ederek akaryakıt bayilerinin sorunlarını içeren bir rapor sundu.

25 sorunu içeren raporu Kurul Üyesi İbrahim Tan’a aktaran Genel Başkan İmran Okumuş, sorumlu müdür uygulamasının kaldırılmasını veya bu sorumluluğun dağıtım şirketlerine verilmesini talep etti.

Akaryakıt piyasasında yaşanan haksız fiyat rekabetine de değinen Genel Başkan Okumuş, maliyetin altındaki fiyatlarla satış yapanların devletin hazinesine gitmesi gereken vergiyi de çaldıklarını belirterek, “Sırf devletin vergisini çalarak haksız kazanç elde etmek için kurulan bu tür şirketler sektörümüze de büyük zararlar veriyor. Devletine vergisini son kuruşuna kadar ödeyen, binlerce istihdam yaratan, tüketiciye kesintisiz ve sağlıklı hizmet veren dürüst bayiler, vergisi ödenmediği için maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan satışlarla rekabet edemiyor. Hazinemizi milyonlarca liralık zarara uğratan, sektörümüzü bozan, her biri birer istihdam kapısı olan akaryakıt istasyonlarının kapısına kilit vurulmasına yol açacak boyutlara ulaşan bu haksız rekabetin önlenmesi için desteğinizi talep ediyoruz” dedi.