PÜİS'TEN MÜSTEŞAR VEYSEL YAYAN’A ZİYARET

PÜİS'TEN MÜSTEŞAR VEYSEL YAYAN’A ZİYARET

27 Kasım 2017

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş başkanlığındaki PÜİS heyeti, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Veysel Yayan’ı ziyaret ederek bayilerin sorunlarını aktardı.

Toplantıya, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü Prof. Dr. Necip Camuşcu, Sanayi Genel Müdürü Zübeyde Çağlayan ve Kimya Sanayi Dairesi Başkanı Murat Yıldız da katıldı.

Genel Başkan İmran Okumuş ziyarette Müsteşar Prof. Dr. Veysel Yayan’a “Akaryakıt Üzerinden Yapılan Vergi Kaçakçılığı”, “Aynı İrsaliye ile Birden Fazla Akaryakıt İkmali Yapılması”, “ÖTV’siz Yakıtların Amacı Dışında İllegal Olarak İç Piyasada Pazarlanması”, “Otomasyon Sisteminin Devre Dışı Bırakılmasının Yarattığı Sorunlar”, “Araç Takip Sisteminin Bulunmamasının Yarattığı Sorunlar”, “Maliyetin Altındaki Fiyatlarla Yapılan Satışlar”, “Mevzuata Aykırı Fiyat İlanları”, “10 Numaralı Yağ”, “Akaryakıt ve LPG Sayaçlarının Periyodik Muayeneleri”, “Asgari Mesafeler Konusunda Yaşanan Eşgüdüm Sorunu” ana başlıklarını içeren sorunlara ilişkin hazırlanan PÜİS raporunu sunarak, bu konularda yaşanan sorunları iletti.