PÜİS’İN GİRİŞİMLERİYLE AKARYAKIT SEKTÖRÜ DE MÜCBİR SEBEP KAPSAMINA ALINDI

PÜİS’İN GİRİŞİMLERİYLE AKARYAKIT SEKTÖRÜ DE MÜCBİR SEBEP KAPSAMINA ALINDI

28 Mart 2020

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörler için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamına akaryakıt sektörünün de dahil edilmesi için PÜİS’in yaptığı girişimler olumlu sonuç verdi. Akaryakıt sektörü de paket kapsamına alındı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş şunları söyledi:

“Koronavirüs salgını nedeniyle hazırlanan ve Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamına akaryakıt sektörünün de dahil edilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu nezdinde girişimlerde bulunmuştuk.

Ayrıca TİSK Yönetim Kurulu Üyesi olmam nedeniyle de TİSK Yönetim Kurulu ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’la telekonferans yöntemiyle görüşerek sorunlarımızı aktardım ve sektörümüzün mücbir sebep kapsamına alınmasını talep ettim.

Bu girişimlerimizin olumlu sonuçlanmasını ve akaryakıt sektörünün de mücbir sebep kapsamına alınmasını büyük bir memnuniyetle karşıladık.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili tüm bakanlarımıza Şahsım ve PÜİS teşkilatı adına şükranlarımı sunuyorum.

Konuyla ilgili detaylı bilgiyi sektörle paylaşacağız.”