PÜİS, İSTASYONLAR İÇİN TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI MUAFİYETİ İSTEDİ

PÜİS, İSTASYONLAR İÇİN TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI MUAFİYETİ İSTEDİ

25 Eylül 2018

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş başkanlığındaki PÜİS Heyeti, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü Cem Murat Yıldırım’ı ziyaret ederek istasyonlar için Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı zorunluluğu için muafiyet talep etti.

Ziyarette geçen yıl PÜİS’in girişimleriyle günlük satışı 4 bin litre ve altındaki istasyonlar için Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma zorunluluğunun 31 Aralık 2018 tarihine kadar ertelendiğine dikkat çeken Genel Başkan İmran Okumuş, “Son dönemde bayilerin kar marjları oransal olarak çok düştü. Bayilerin onlarca maliyet kalemleri var.  Sorumlu Müdür, İş Güvenliği Uzmanının yanı sıra Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları da bayilerin üzerinde önemli bir maddi yük oluşturuyor. Bu nedenle istasyonlar için Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı muafiyeti getirmenizi talep ediyoruz.” dedi.

Sorumlu Müdür, İş Güvenliği Uzmanı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı hizmetinin ayrı ayrı kişiler yerine bu üç hizmeti tek kişinin vermesi için çalışma yaptıklarını ifade eden Genel Başkan İmran Okumuş, Genel Müdür Yıldırım’dan bu konuda kendilerine destek vermelerini istedi.

Oldukça olumlu bir havada geçen ziyarette Genel Müdür Cem Murat Yıldırım PÜİS’in taleplerini dikkate alacaklarını ifade etti.