PÜİS 9 Nisan 'da İç Anadolu Bölgesi'ndeki Bayilerle Buluşacak

PÜİS 9 Nisan 'da İç Anadolu Bölgesi'ndeki Bayilerle Buluşacak

06 Nisan 2016

PÜİS, ilkini Kayseri’de, ikincisini İstanbul’da gerçekleştirdiği bölgesel bayi toplantılarına Konya’da devam edecek.

PÜİS’in bölgesel bayi toplantıları, akaryakıt sektörünün sorunlarının bayiler ile istişare edilmesi ve bu problemlere dikkat çekilmesi için kritik önem taşıyor. PÜİS’in Şubat ayında Kayseri’de, Mart ayında İstanbul’da yaptığı, 9 Nisan’da ise Konya’da gerçekleştireceği bölgesel bayi toplantılarında sorunlar yerinde tespit edilerek, bayilerin görüş ve önerileri doğrultusunda çözüm stratejileri belirleniyor.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş: “Bayilerin sorunlarını yerinde tesit ediyoruz”

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin en köklü ve teşkilatlı sivil toplum kuruluşu olarak istişareye büyük önem verdiklerini belirterek, “Tabanı oluşturan bayilerin sorunları tüm akaryakıt sektörünü etkiler. Bu nedenle bayilerin sorunlarının yerinde ve doğru tespit edilmesi çok önemli. Biz de, bu amaç doğrultusunda düzenlediğimiz bölgesel bayi toplantıları ile sorunları yerinde tespit ediyor ve bu sorunları en doğru biçimde, çözüm önerilerimizle birlikte, ilgili mercilere iletiyoruz. Bu sorun ve çözüm önerilerini iletmekle kalmayıp, sorunların çözümünün takipçisi de oluyoruz” şeklinde konuştu.

Şubat ayında Kayseri’de, Mart ayında İstanbul’da yapılan toplantılara katılımların son derece yüksek olduğunu belirten Okumuş, PÜİS’in 9 Nisan 2016 tarihinde Konya’da gerçekleştireceği ‘İç Anadolu Bölgesi Akaryakıt Bayileri Toplantısı’na ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Bayilerimiz  toplantılarımıza yoğun ilgi gösteriyor.  Konya’da gerçekleştireceğimiz toplantıya da bayilerimizin katılımı üst seviyelerde olacaktır. Son derece verimli geçen toplantılarımızda bayilerimiz Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile TSE’nin üst düzey bürokratlarına sorunlarını aktarabilme imkanı buluyor. 9 Nisan 2016 Cumartesi günü Konya’da gerçekleştireceğimiz toplantıya da değerli bürokratlarımız katılacaklar. Bayilerimizin tüm sorunlarını bu toplantıda geniş bir şekilde irdeleyeceğiz ve çözüm önerileri geliştirerek bu sorunlara ilişkin kararlar alacağız. ”