Mehmet Ali Çakırer

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

1963 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Ali Çakırer, ilk, orta ve lise eğitimini Ereğli’de tamamladı.

1982 yılında Konya Postası, Yeni Meram ve Milliyet Gazetelerinin Ereğli muhabiri olarak görev yaptı.

1984 yılında yapılan yerel seçimlerde Konya Ereğli Belediye Başkanlığına seçilen Ali Talip Özdemir’in Basın ve Halkla İlişkiler Şefi olarak görev aldı.

1987 yılında yapılan Genel Seçimlerde Konya Milletvekili olarak seçilen Ali Talip Özdemir’in danışmanı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ve Anavatan Partisi Genel Merkezi’nde görev aldı.

1991 yılında Mesut Yılmaz’ın Başbakanlığında kurulan kabinede Türkiye’nin ilk kurucu Çevre Bakanı olarak görev alan Ali Talip Özdemir’in özel kalem müdürü olarak görev yaptı.

1992 yılında yapılan ara yerel seçimlerde İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı seçilen ve iki dönem bu görev sürdüren Ali Talip Özdemir’in Özel Kalem Müdürü ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Mehmet Ali Çakırer, 2009-2013 ve 2013-2017 tarihleri arasında iki dönem PÜİS Antalya Şubesi Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.  2017 yılının Ekim ayında yapılan PÜİS 20. Olağan Genel Kurulu’nda PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Mehmet Ali Çakırer, 11 Ekim 2021 tarihinde yapılan PÜİS 21. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Mehmet Ali Çakırer Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.  

1989 yılında kurmuş oldukları Özak Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Mehmet Ali Çakırer, evli ve 3 çocuk babası.

  • Sosyal Ağlar:
E-posta Gönder