Mücahit TURGUT

Antalya Bölge Başkanı

Mücahit Turgut, 4 Kasım 1979 yılında Antalya’nınKumluca ilçesinde tarım ve ticaret ile uğraşan bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk ve orta eğitimini Kumluca’da, lise eğitimini Finike’de tamamlayan Mücahit Turgut, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

İş hayatına akaryakıt sektöründe muhasebe biriminde başlayan Turgut, zaman içinde satış pazarlama müdürlüğüne, daha sonra ise şirket müdürlüğüne kadar yükseldi. 

Mücahit Turgut, 2005 yılında vatani görevini kısa dönem yaparak tamamladı. Turgut, askerlik dönüşünde şirket müdürlüğü görevine devam etti.

Mücahit Turgut, daha sonra Antalya’da yeni açılan bir alışveriş merkezinde gıda sektöründe faaliyet gösteren biri franchise, diğeri kendi markası olmak üzere 2 işyeri açtı.

2008 yılında akaryakıt sektörünü temsilen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini kazanan Mücahit Turgut, önce Meclis Üyeliğine, sonra da Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Turgut’un bu görevi hala devam ediyor.

Turgut, akaryakıt sektöründe bir ilk olan batının tek dağıtım şirketi diye tabir edilen  Antoil Dağıtım Şirketi’nin kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2013 yılında yapılan PÜİS Antalya Şubesi Genel Kurulunda Şube Yönetimine seçilen Mücahit Turgut, 2017 ve 2021 yıllarında yapılan her iki Genel Kurulda da Şube Başkanlığı’na seçildi.

Ana işi toptan ve perakende akaryakıt ve LPG ticareti yapanMaytur Petrol Ürünleri Emlak İnşaat Turizm Taşımacılık Yönetim Danışmanlığı Ticaret  Ltd. Şti.’nin sahibi olan Mücahit Turgut, biri Burdur’un Yeşilova ilçesinde Kadoil akaryakıt bayiliği, Antgaz  otogaz bayiliği olan istasyonu, biri Antalya’nın Serik ilçesinde Lukoil akaryakıt bayiliği, Akpetgaz otogaz bayiliği olan istasyonu ve diğeri Antalya Merkez Lara adresinde Kadoil akaryakıt bayiliği, Kadogaz otogaz bayiliği bulunan üç adet akaryakıt ve LPG istasyonu işletmeciliği yapıyor.

Turgut’un sahibi olduğu şirketin bir diğer iş kolu ise Antalya merkezli olmak üzere personel servis hizmeti.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD), Antalya Kentsel Dayanışma Derneği, Antalya Akaryakıtçılar Derneği, Antalya Spor Derneği ve Akdeniz Doğa Sporları Avcılık ve Atıcılık Kulübü üyesi olan Mücahit Turgut’un kara ve deniz avcılığı, futbol ve seyahat tutkusu bulunuyor.

Mücahit Turgut evli ve bir kız çocuğu babası.

MAYTUR PETROL ÇAĞLAYAN MAH.

BARINAKLAR BULVARI NO:53 MURATPAŞA ANTALYA  

0242 323 11 10        0242 323 30 50       

 

 

PÜİS ANTALYA ŞUBESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

100.YIL BULVARI YILDIRIM APT.

NO:28/2 ANTALYA

puisantalya@puis.org.tr

0533 558 77 83
  • Sosyal Ağlar:
E-posta Gönder