• 09 Kasım 2022 Çarşamba

OKUMUŞ, BAYİ KARLARININ YÜZDEYE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ TALEBİNİ BAKAN BİLGİN’E BİR EZ DAHA AKTARDI

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, sabit bir rakam olan bayi karlarının yüzdeye dönüştürülmesi ve en az yüzde 15 olarak belirlenerek her yıl enflasyon oranında arttırılması talebini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e bir kez daha aktardı.

Aynı zamanda Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyesi olan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bugün yapılan TİSK Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e PÜİS’in bayi karlarına ilişkin talebini bir kez daha aktardı.

Bayi karlarının kuruş olarak sabit olduğunu, maliyetlerin ise yüzdeyle arttığını söyleyen PÜİS Genel Başkanı Okumuş, her maliyet artışının karların sabit olması nedeniyle bayileri iflasın eşiğine getirdiğini belirterek, kar paylarının yüzdeye dönüştürülmeden asgari ücret artışından bayilerin muaf tutulmasını talep etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, PÜİS’in kar paylarına ilişkin talebini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Hazine ve Maliye Bakanı ile paylaştığını ifade ederek, PÜİS’in kar paylarına ilişkin talebinin olumlu yanıtlanması gerektiğini ifade etti.