• 03 Aralık 2021 Cuma

PÜİS EGE BÖLGE BAŞKANLIĞI İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

PÜİS Ege Bölge Başkanlığı İstişare Toplantısı İzmir'de Karaca Oteli'nde yapıldı. Toplantıya PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, PÜİS Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Gül, M. Erol Sözen, Coşkun Turcan, Mehmet Ali Çakırer, PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Kaya ve Hakkı Mete, PÜİS Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Onur Yaman,  PÜİS Yüksek İstişare Kurulu Baskanvekili Ahmet Büyükdoğan, PÜİS  Genel Başkan Başdanışmanı Kemal Buluğ, PÜİS Ege Bölge Başkanı Mert Aslan ve Bölge Yönetim,  Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile PÜİS Ege Bölgesi İl ve İlçe Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını PÜİS Ege Bölge Başkanı Mert Aslan yaptı. PÜIS'te yeni dönemde yeni nesil Sendikacılık anlayışının uygulandığını söyleyen Mert Aslan, "Teşkilat yapımızın değişimiyle aramıza yeni katılan İl ve İlçe Başkanlarımızın da desteğiyle artık çok daha güçlü bir iletişim ağına sahip olacağız" şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye PÜİS Genel Başkan Başdanışmanı Kemal Buluğ geldi. Geçtiğimiz dönemde PÜİS'in belirlediği 25 sorunun 23'ünü çözdüğünü söyleyen Kemal Buluğ, yeni dönemde PÜİS'in daha güçlü teşkilat yapısıyla sorunların üzerine daha kararlı bir şekilde gideceğini ifade etti.

Kemal Buluğ'un ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş geldi.

Önce pandeminin getirdiği olumsuzluklar, ardından döviz fiyatlarında yaşanan aşırı artışlar nedeniyle ekonomik olarak çok zor günlerden geçtiğimizi söyleyen Genel Başkan İmran Okumuş,  "Maliyetlerimiz çok yükseldi. Ama kar marjımız aynı. Antalya'daki yapılan Enerji Zirvesi'nde de söyledim, batıyoruz. Asgari ücrete yapılacak zam da maliyetimizi arttıracak bir unsur. İşimizin ve sektörümüzün geleceği ve kurtuluşu için Sorumlu Müdür, TMGD, İş Güvenliği Uzmanı gibi üzerimizdeki yüklerin alınması ve karımızın enflasyon oranında arttırılması gerekir" dedi.

Çok önemli bir diğer sorunun GSM devirlerinde yaşandığını söyleyen Genel Başkan Okumuş, GSM'nin şirkete değil, yere verilmesi gerektiğini ifade etti.

Genel Başkan İmran Okumuş konuşmasının devamında PÜİS'in çalışmaları sonucunda çözüme kavuşan sorunlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Genel Başkan İmran Okumuş'un konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Bu bölümde  katılımcıların sorularına yanıt verildi.